Свечано отварање Центра за студенте са хендикепом у згради Универзитетске библиотеке ''Светозар Марковић''

У четвртак, 20. марта 2008. године, у 12 часова у просторијама новооснованог Центра које се налазе у згради Универзитетске библиотеке "Светозар Марковић" свечано је отворен Универзитетски центар за студенте са хендикепом.

На иницијативу Удружења студената са хендикепом Универзитет у Београду основао је Центар уз велику подршку компаније Теленор. Ово је први центар овог типа у региону. Универзитет у Београду је још једном показао да је један од лидера на пољу побољшања положаја студената са хендикепом у Србији. Основни задатак центра је пружање подршке студентима са хендикепом како би им биле обезбеђене једнаке могућности за квалитетно образовање.