PREDAVANjE: Nov​e​ ICT mogućnosti za podršku univerzitetskim radnim procesima

U utorak, 10. septembra​ u 12 časova​, Univerzitetska biblioteka​ "Svetozar Marković"​ organizovala je predavanje dr Časlava Božića iz kompanije Avedas ​"Nov​e​ ICT mogućnosti za podršku univerzitetskim radnim procesima​"​.

U utorak, 10. septembra​ u 12 časova​, Univerzitetska biblioteka​ "Svetozar Marković"​ organizovala je predavanje dr Časlava Božića iz kompanije  Avedas ​"Nov​e​ ICT mogućnosti za podršku univerzitetskim radnim procesima​"​. Predavanje je prevashodno namenjeno bibliotekarima, istraživačima i zaposlenima na univerzitetu, ali i svim zainteresovanim građanima.

​Kompanija Avedas ​se bavi razvojem i primenom CRIS-a (Current Research Information Systems). Najvažniji istraživački informacioni sistem ove kompanije ​CONVERIS® 5​ podržava univerzitete i druge istraživačke institucije u prikupljanju i upravljanju podacima kroz celi istraživački životni ciklus.​

​Dr Časlav Božić​ je diplomirao na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a doktorirao na Karlsrue institutu za tehnologiju u oblasti računarstva i finansija.