PREDAVANjE Mala priča o velikim bibliotečkim događajima u 2013

U utorak, 15. oktobra 2013. u 12 časova ogranak Biblioteke „Milutin Bojić" u Ovči, biće domaćin skupa „Mala priča o velikim bibliotečkim događajima u 2013“ koji po Ugovoru o saradnji na razvoju digitalne agende Srbije realizuju Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“ i Internet klub Ljig. Na skupu će biti predstavljene najveće bibliotečke konferencije 2013. godine IFLA, ALA, LIBER i ARBIKON. Ove značajne skupove prezentovaće bibliotekari iz Srbije koji su na njima imali zapaženu ulogu.

Vesna Crnković, direktor biblioteke u Jagodini i autor projekta AGROlib, koji je osvojio najveći broj međunarodnih nagrada kod nas u poslednjih 10 godina, rukovodilac sektora za IT ruralni razvoj Internet kluba Ljig, preneće saznanja sa skupa organizacije IFLA, održanog ove godine u Singapuru.

Adam Sofronijević, iz Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“ Beograd, rukovodilac naučno-obrazovnog sektora Internet kluba Ljig, preneće o kojim se dostignućima u svetu bibliotekarstva govorilo na skupovima ARBIKON 2013 u Sankt Petersburgu i LIBER 2013 u Minhenu.

Mirko Marković, bibliotekar savetnik u Biblioteci grada Beograda i rukovodilac sektora za biblioteke, arhive i muzeje Internet kluba Ljig, predstaviće saznanja koja su se mogla čuti na skupu organizacije ALA 2013. u Čikagu.

Prisutni na ovom predavanju, ali i svi oni koji ga budu pratili posredstvom interneta, moći će da čuju i direktno uključenje Andree Teli, pomoćnika direktora gradske biblioteke u Čikagu organizatora ovogodišnje konferencije ALA-e.

Pored toga, u satelit sesiji biće najavljeni projekti i partnerstva Internet kluba Ljig:

• E–trening menadžmenta, bibliotekara i administracije u prosveti, koordinator Danka Daničić, master of Education, Higher Education Administration and Leadership (www.internet.edu.rs i internet.obr.srb).
  • Evropska radionica za celoživotno učenje Di-HL projekt, koordinator Jasmina Ninkov, predsednik Bibliotekarskog društva Srbije.

Ovaj izuzetni bibliotekarski skup u Ovči biće dostupan u direktnom Internet prenosu na ovoj adresi AMRES sajta,a organizatori žele da iskažu posebnu zahvalnost Računarskom centru Univerziteta u Beogradu koji je svojom tehničkom podrškom omogućio ovaj prenos.