PREDAVANjA Timo Borst - Biblioteke, semantički veb i budućnost

U organizaciji Univerzitetske biblioteke i Gete instituta u petak, 29. novembra dr Timo Borst održao je predavanje "Otvaranje repozitorijuma ka semantičkom vebu", a u subotu, 30. novembra gostovao je na Filološkom fakultetu gde je bilo reči o budućnosti bibliotekarstva u Srbiji.

Biblioteke u svetu se kontinuirano bave pitanjem budućnosti biblioteka i načina na koje one mogu da sakupljaju i prenose znanje, imajući na umu sve veću ulogu koju igraju digitalni resursi i nove tehnologije.

Nemački naučnik iz oblasti informatike dr Timo Borst, rukovodilac Odeljenja za inovativne informatičke sisteme i tehnologije izdavaštva u Centralnoj biblioteci za privredne nauke grada Kila, predstavio je bibliotekarima svoje ideje u Beogradu u Gete institutu  (Knez Mihailova 50) u petak, 29. novembra 2013. sa početkom u 13:30 časova.

Predavanje koje je dr Borst predstavio "Otvaranje repozitorijuma ka semantičkom vebu" dobilo je ove godine LIBER nagradu za inovacije u bibliotekama

U subotu, 30. novembra  sa početkom u 11 časova u Sali za sednice održan je okrugli sto sa temom "Budućnost bibliotekarstva u Srbiji" u svetlu razvoja semantičkog veba. Govorili su predstavnici Narodne biblioteke Srbije, Univerzitetske biblioteke "Svetozar Marković", Filološkog fakulteta i dr Timo Borst. Zahvaljujući Računarskom centru Univerziteta u Beogradu omogućen je live streaming na sledećem linku: AMRES striming.

Korisni linkovi:

Goethe Institut