Održana proslava 100 godina od rođenja Alana Tjuringa

Univerzitetska biblioteka "Svetozar Marković"  i Dom omladine organizovali su proslavu stogodišnjice rođenja Alana Tjuringa.

“Turing Party” su 3. jula 2012. godine otvorili dr Stela Filipi Matutinović, direktor Univerzitetske biblioteke i Majkl Davenport, ambasador Velike Britanije u Srbiji. Predavanja o Tjuringovom životu i njegovom doprinosu razvoju nauke održali su prof.dr Žarko Mijajlović (Matematički fakultet) i Aleksandra Drecun, direktor Centra za promociju nauke. Nakon toga, Adam Sofronijević je govorio o revolucionarnoj onlajn edukaciji i konceptu „Bring Your Own Device” u okviru čega su predstavljeni neki od najnovijih uređaja (gedžeta),  a bilo je reči i o drugim trendovima u svetu tehnologija.

Akademska mreža Srbije je obezbedila i live streaming, odnosno onlajn praćenje događaja za sve one koji nisu bili u mogućnosti da prisustvuju.

03 - 07 - 2012