IZLOŽBA zaveštanja i darova – Dan državnosti Srbije

Čast nam je da vas obavestimo da u okviru Izložbe zaveštanja i darova povodom obeležavanja nacionalnog praznika Sretenje – Dan državnosti Srbije, koju organizuje Narodna biblioteka Srbije, učestvuje i Univerzitetska biblioteka "Svetozar Marković".

Beograd – Narodna biblioteka Srbije obeležiće nacionalni praznik Sretenje – Dan državnosti Srbije reprezentativnom izložbom „Zaveštanja i darovi – legati kao kulturna dobra od velikog značaja“ koja predstavlja nastavak rada na zaštiti stare i retke bibliotečke građe, odnosno prve proglašene liste kulturnih dobara od velikog značaja. Izložbu čini deset legata različitih kulturnih profila prikupljenih iz nekoliko eminentnih institucija kulture u Srbiji. Narodna biblioteka sa radošću ovo bogatstvo predstavlja javnosti – publici na uvid. Dela su iz različitih oblasti, ali sva pripadaju sferi duha, umetnosti, kulturi.

Izložiće se sledeći legati:
  • Legat dr Tihomira Đorđevića (1868–1944), Narodna biblioteka Srbije
  • Legat Ljubomira Micića (1895–1971), Narodna biblioteka Srbije
  • Biblioteka celina Branibora Debeljkovića (1916–2003), Narodna biblioteka Srbije
  • Biblioteka celina Joce Vujića (1863–1934), Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“, Beograd
  • Biblioteka celina Gedeona Dunđerskog (1875–1939), Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“, Beograd
  • Biblioteka celina Mihajla Pupina (1854–1935), Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“, Beograd
  • Biblioteka celina Isidore Sekulić (1877–1958), Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“, Beograd
  • Legat dr Leontija Pavlovića (1914–1997), Narodna biblioteka Smederevo
  • Biblioteka celina Stevana Sremca (1855–1906), Narodni muzej Niš
  • Biblioteka celina Branka Miljkovića (1934–1961), Narodni muzej Niš

Izložba će biti otvorena otvorena u petak 14. februara u izložbenom prostoru Narodne biblioteke Srbije, i trajaće do 15. marta 2014. godine.

Tekst preuzet sa sajta Narodne biblioteke Srbije.