Nedelja otvorenog pristupa u Univerzitetskoj biblioteci

U organizaciji Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“ i partnerskih institucija 22-24. oktobra 2014. godine u okviru Međunarodne nedelje otvorenog pristupa organizuje se niz aktivnosti na promociji principa otvorenog pristupa naučnim informacijama.

Univerzitetska biblioteka  „Svetozar Marković“ ove godne treći put učestvuje u masovnom obeležavanju Međunarodne nedelje otvorenog pristupa.

Program Nedelje otvorenog pristupa:

SREDA, 22.10.2014.
Profesor Teri Plam
Predstavljanje projekta „Digital Curriculum Lab“ i okrugli sto

ČETVRTAK, 23.10.2014.
Ivo Grigorov, onlajn uključenje
Kako koristiti otvorenu nauku u istraživanju, dobijanju stalnog zaposlenja i fandrejzing

PETAK, 24.10.2014.
Pozdravne reči
Adam Sofronijević, Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“
Dodela priznanja „Arhonti otvorenog pristupa Univerziteta u Beogradu
Dobitnici priznanja u 2014 su Mirjana Nešić (Beogradska politehnika), Igor Popov (Kan Akademija) i Marija Šegan (Matematički institut, SANU).

Počasna zvanja se dodeljuju istaknutim pojedincima koji su u prethodnom periodu demonstrirali najviši stepen profesionalnog kapaciteta, a za koje Univerzitetska biblioteka procenjuje da će se u budućnosti opredeliti da u još većoj meri budu promoteri principa otvorenog pristupa naučnim informacijama.