King Kong u Univerzitetskoj biblioteci

U organizaciji Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“ i Filološkog fakulteta u Beogradu 23. avgusta 2012. godine u Univerzitetskoj biblioteci održano je predavanje ''King Kong i simbolizam''. Predavanje je održao jedan od najuglednijih antorpologa današnjice prof. dr H. Džejms Birks sa Univerziteta Kanisius, SAD.

Predavanje je održano u okviru ciklusa „Fenomen slučajnih otkrića na preseku nauke, filozofije i umetnosti“. U okviru ovog ciklusa ugledni predavači iz zemlje i inostranstva osvetljavaju različite oblasti naučnog delovanja u pokušaju da se podstakne fenomen slučajnih otkrića (Serendipity) koji danas predstavlja polugu naučnog napretka od koje se očekuju najveći rezultati u kreiranju sinergetskih efekata multidisciplinarnih istraživanja.

Od 23. avgusta i tokom septembra 2012. posetioci će moći da vide izložbu „ King Kong i simbolizam “ u Univerzitetskoj biblioteci „Svetozar Marković“. Autori izložbe su prof. dr H. Džejms Birks i Adam Sofronijević.