Dani evropske baštine u Univerzitetskoj biblioteci

U okviru manifestacije „Dani evropske baštine“  od utorka 25.09. do četvrtka 27.09.2012. zainteresovani građani mogu da posete spomen sobu Isidore Sekulić, kao  i ostale delove istorijski zanimljive zgrade Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“ od utorka do četvrtka u 13 časova.

U petak, 28.09.2012. u 13 časova u Univerzitetskoj biblioteci će u okviru manifestacije biti održano predavanje Značaj zadužbinarstva za Univerzitetsku biblioteku „Svetozar Marković“ i predstavljanje virtuelne izložbe posvećene poklonima Univerzitetskoj biblioteci. Danica Filipović, bibliotekar savetnik, i Jelena Đurđulov, viši bibliotekar, predstaviće virtuelnu izložbu koja otkriva deo blaga koje je Univerzitetska biblioteka dobila putem poklona od značajnih pojedinaca tokom 20. veka.

Pogledajte virtuelnu izložbu