STUDIRANjE BEZ GRANICA - Kompas za akademsku mobilnost

U četvrtak 3.marta 2011. godine Univerzitetski centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa Univerzitetskom bibliotekom organizovao je interaktivno predavanje pod nazivom "STUDIRANjE BEZ GRANICA - Kompas za akademsku mobilnost".

Stotinak studenata imalo je u četvrtak u Univerzitetskoj biblioteci priliku da dobije brojne praktične savete za privatni i akademski život u inostranstvu,  kao i da sazna koje su prednosti studiranja u inostranstvu, kako odlučiti o nastavku školovanja i birati usmerenja, kako i kada se prijaviti za stipendije, koje honorarne poslove raditi tokom studiranja, zašto je važno prepoznati prilike koje se mogu ukazati tokom studiranja i maksimalno ih iskoristiti i koje su razlike u sistemima studiranja u inostranstvu i kod nas.

Ovo je bio još jedan u nizu događaja koje organizuje Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu u nastojanju da pruži studentima podršku u donošenju odluka vezanih za razvoj karijere i pomoć u informisanju i savetovanju o svim neophodnim koracima koje je potrebno preduzeti u pripremi za studiranje u inostranstvu ili dalje usavršavanje u zemlji posle studija.

Za sve zainteresovane studente Centar je priredio "Vodič za studije u inostranstvu", jednu posebnu publikaciju informativnog karaktera, koja je od marta 2011. godine dostupna u skriptarnici i biblioteci Centra kao i na web sajtu www.razvojkarijere.bg.ac.rs.