Овај вебсајт представља архиву старог вебсајта Универзитетске библиотеке који је био у функцији до 2013. године и од тада се не ажурира. Молимо Вас да посетите вебсајт unilib.rs на ком можете пронаћи актуелне информације и изворе. Хвала!
You are visiting an archived website of the University Library in Belgrade that was functional up until 2013 and is not being updated since. Please visit unilib.rs for current information and resources. Thank you!
Čitaonica stare i retke knjige

Radno vreme

ponedeljak – petak 8:00 – 14:00

Lokacija: Suteren

Broj mesta: 2

E: Адреса
T: 3370 212

Korišćenje i pozajmica

Pre ulaska u čitaonicu, korisnik na garderobi predaje svoju člansku kartu i stvari (tašnu, torbu, itd.).

Stara i retka knjiga može se koristiti samo u Profesorskoj čitaonici i u čitaonici Odeljenja retkosti (Trezoru).

Rukopisne knjige, rukopisna i arhivska građa, najstarije štampane knjige, stare karte, atlasi, unikati i posebne retkosti mogu se koristiti samo u Čitaonici stare i retke knjige.

Za korišćenje fonda Univerzitetske biblioteke popunjava se revers za korišćenje knjiga u čitaonicama.

Publikaciju korisnik dobija od dežurnog bibliotekara u čitaonici.

U Čitaonici stare i retke knjige publikacija se može zadržati najduže 3 meseca. Ako se ne koristi 10 dana uzastopno, vraća se u magacin.

U sve čitaonice je zabranjeno unošenje hrane i pića.